Zumba, areobik, pilates czy joga?

Zumba, areobik, pilates czy joga?

Oferta klubu fitness wydaje się niezwykle obszerna, a ty nie wiesz które zajęcia wybrać? Moda na zdrowy tryb życia, zbilansowaną dietę i regularne ćwiczenia trwa. By wybrać najlepszą formę aktywności fizycznej, trzeba wiedzieć, na czym polegają pozostałe. Czym różni się zumba od arobiku? Co ma do tego wszystkiego pilates i joga? I na co warto się zdecydować w walce o zgrabną sylwetkę i nienaganne zdrowie?

Zumba czy areobik?

Dla miłośników tańca i latynoskich rytmów powstała zumba. Zajęcia te dbają o kondycje i kształtują sylwetkę. Dodają energii i wprawiają w świetne samopoczucie. Zdecyduj się na zumbę, jeśli chcesz spalić mnóstwo kalorii i poprawić koordynację ruchową. Zaletą ćwiczeń są proste kroki, które łatwo można powtórzyć. Zubmba to przede wszystkim energiczna, wesoła muzyka, która sprawia, że nogi same rwą się do tańca.
Aerobik to ćwiczenia o różnym stopniu intensywności. Do ćwiczeń używany jest różnego rodzaju sprzęt treningowy taki jak sztangi, kettle, tampoliny. Odważniki sprawiają, że aerobik może być zbliżony do treningu siłowego. Jest szerszym pojęciem niż zumba. Łączy w sobie wiele rodzajów ćwiczeń, wykonywanych przy energicznej muzyce.

Pilates a joga

Pilates wycisza i relaksuje. Ćwiczenia te są spokojniejsze od zumby i areobiku. Zajęcia prostują sylwetkę, wzmacniają mięśnie i sprawiają, że nasze ciało staje się silniejsze. Joga jest spokojniejsza od pilatesu. Skupia się bardziej na kondycji psychicznej. Wycisza, rozciąga i redukuje stres. Joga wzmacnia mięśnie kręgosłupa, poprawia elastyczność.

To co wybrać?

Ważne jest, by dopasować ćwiczenia do swoich potrzeb i kondycji. Duża nadwaga może obciążać stawy podczas zumby i areobiku. Dzięki tym zajęciom spalisz jednak więcej kalorii niż w przypadku jogi czy pilatesu.
Zastanów się, czy potrzebujesz zastrzyku energii, czy chcesz się bardziej skupić na odprężeniu, a później wybierz te ćwiczenia, które sprawiają, że czujesz się najlepiej.

Opinie (0)

Zobacz firmy

PBC24.pl - Sklep internetowy z kreatyną

Kopisto 1
35-315 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Poradnia DOBRY DIETETYK mgr Elżbieta Noculak

aleja Tadeusza Rejtana 49/8
35-310 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Planeta Formy- Fitness Klub i Rehabilitacja

Piłsudskiego 69b
10-449 Olsztyn

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Dietetyk - gdzie się udać i jak wygląda wizyta

Dietetyk - gdzie się udać i jak wygląda wizyta

Błędne nawyki żywieniowe

Błędne nawyki żywieniowe

Krioterapia, jak powstała, a jak wygląda dzisiaj?

Krioterapia, jak powstała, a jak wygląda dzisiaj?