Wysiłek fizyczny- dlaczego warto

Wysiłek fizyczny- dlaczego warto

Regularna aktywność fizyczna jest niezwykle ważnym elementem zdrowego życia. Sport niesie za sobą szereg korzyści nie tylko dla naszego ciała, ale także samopoczucia psychicznego. Dlaczego warto regularnie ćwiczyć? Jakie są zalety aktywnego stylu życia?

Chroni przed chorobami

Aktywność fizyczna obniża poziom cukru we krwi, wzmacnia odporność, reguluje ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko cierpienia na dolegliwości związane z układem sercowo-naczyniowym. Redukuje także w znaczący sposób ryzyko wystąpienia otyłości. Ćwiczenia wzmacniają układ mięśniowy i szkieletowy. Niektóre z nich wpływają pozytywnie na gęstość kości, co chroni organizm przed zachorowaniem na osteoporozę.
Aktywne życie zmniejsza także ryzyko wystąpienia wielu nowotworów.

Sprawia radość

Uprawianie sportu wpływa nie tylko na nasz stan fizyczny, ale także na nasz stan psychiczny. Badania wykazały, że regularna aktywność fizyczna redukuje stres i zmniejsza poczucie niepokoju. Aktywność fizyczna zalecana jest osobom chorym na depresję. Wysiłek fizyczny stymuluje w mózgu ośrodek odpowiedzialny za produkcję hormonu szczęścia. Sport zalecany jest także u dzieci cierpiących na ADHD, ponieważ pozwala im na wyładowanie nagromadzonej energii.
Aktywność fizyczna u ludzi starszych zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera oraz demencji. Regularny wysiłek fizyczny poprawia koncentracje i dodaje energii.

Zacznij już dzisiaj

Nie lubisz ćwiczyć na siłowni? Bieganie zbytnio Cię męczy? Klika razy w tygodniu wybierz się na przejażdżkę rowerową. Nie znosisz jeździć na rowerze? Może spróbuj pływać albo grać w siatkówkę? Nie jest istotne, co robisz. Każdy rodzaj aktywności fizycznej ma zbawienny wpływ na Twój organizm. Jeśli chcesz zobaczyć efekty na własne oczy, zacznij już teraz.

Opinie (0)

Zobacz firmy

PBC24.pl - Sklep internetowy z kreatyną

Kopisto 1
35-315 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Poradnia DOBRY DIETETYK mgr Elżbieta Noculak

aleja Tadeusza Rejtana 49/8
35-310 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Planeta Formy- Fitness Klub i Rehabilitacja

Piłsudskiego 69b
10-449 Olsztyn

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Ile soli to zbyt dużo?

Ile soli to zbyt dużo?

Błędne nawyki żywieniowe

Błędne nawyki żywieniowe

Krioterapia, jak powstała, a jak wygląda dzisiaj?

Krioterapia, jak powstała, a jak wygląda dzisiaj?