Redukcja tkanki tłuszczowej

Redukcja tkanki tłuszczowej

Niemal każdy człowiek choć raz w ciągu całego życia zdecydował się na kurację odchudzającą. Większość z nas dąży do osiągnięcia perfekcyjnego wyglądu, w tym również sylwetki. Często to właśnie nasz wygląd decyduje o pierwszym wrażeniu, jakie robimy na nowo poznanych osobach, dlatego warto jak najlepiej zadbać o swoją prezencję. Gdy jednak dieta i ćwiczenia nie wystarczą, warto rozważyć poddanie się jednemu z zabiegów estetycznych, które z pewnością przyspieszą efekty kuracji. 

Istnieje szereg nieinwazyjnych metod, które pozwalają skutecznie zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Jedną z możliwości jest kriolipoliza, która polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Poddane niskiej temperaturze tkanki, które nie są odporne na działanie zimna, ulegają trwałemu rozpadowi, a w konsekwencji zbędny tłuszcz zostaje całkowicie wydalony z organizmu. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a sam proces jest bezbolesny, co stanowi dodatkowy atut metody. Innym sposobem walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej jest karboksyterapia, Zabieg ten łączy w sobie działanie odchudzające oraz ujędrniające, a przy tym redukuje również rozstępy. Podskórne lub śródskórne podanie dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu znacznej poprawie ulega krążenie, wskutek czego dochodzi do lepszego dotlenienia oraz odżywienia tkanek. CO2 ulega przemianie w kwas węglowy, który następnie skutecznie uszkadza tłuszcz i doprowadza do jego rozpadu, a następnie wydalenia. Inną metodą służącą do redukcji tkanki tłuszczowej jest lipoliza, która polega na wstrzykiwaniu do tkanki tłuszczowej specyfiku, który powoduje jego rozpuszczenie. Ten sposób stosowany jest miejscowo, najczęściej w przypadku podbródka, brzucha, a także bryczesów. Każdy z zabiegów, aby cieszyć się pełną skutecznością, musi być wykonany przez profesjonalnego lekarza, który dodatkowo zadba o bezpieczeństwo całego procesu oraz zminimalizuje ryzyko skutków ubocznych. 

Zabiegi modelujące sylwetkę to coraz częściej wybierane metody poprawy wyglądu. Redukcja tkanki tłuszczowej pozwala nie tylko zadbać o figurę, ale również znacząco podnieść komfort życia pacjenta, który zdecyduje się na tego typu zabieg. Dobór odpowiedniej metody sprawi, że odzyska on pewność siebie, a także zadba zarówno o wygląd, jak i zdrowie.

Opinie (0)

Zobacz firmy

PBC24.pl - Sklep internetowy z kreatyną

Kopisto 1
35-315 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Poradnia DOBRY DIETETYK mgr Elżbieta Noculak

aleja Tadeusza Rejtana 49/8
35-310 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Planeta Formy- Fitness Klub i Rehabilitacja

Piłsudskiego 69b
10-449 Olsztyn

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Ile soli to zbyt dużo?

Ile soli to zbyt dużo?

Błędne nawyki żywieniowe

Błędne nawyki żywieniowe

Zumba, areobik, pilates czy joga?

Zumba, areobik, pilates czy joga?