Krioterapia, jak powstała, a jak wygląda dzisiaj?

Krioterapia, jak powstała, a jak wygląda dzisiaj?

Zbawienne działanie zimna na skórę, znane jest już od tysięcy lat. Zastosowanie niskich temperatur, początkowo prymitywne, dziś możliwe dzięki nowoczesnym urządzeniom i dobrze wykwalifikowanej kadrze lekarzy specjalistów. Idea krioterapii wyewoluowała, by z biegiem lat stać się skutecznym i bezpiecznym dla zdrowia rozwiązaniem. Dziś powszechnie stosowana na całym świecie, stała się jednym z najbardziej popularnych zabiegów we współczesnej medycynie estetycznej. Krioterapia znana jest ze swojego niezwykłego działania na skórę i organizm człowieka.

Jak to się wszystko zaczęło?

Krioterapię znaliśmy już 2500 lat p.n.e. To właśnie z tamtego okresu pochodzą pierwsze wzmianki dotyczące jej istnienia. Nowoczesne urządzenia zastępowano wtedy śniegiem i zimną wodą. Chłodzenie ciała było ściśle związane ze zdrowiem człowieka. Niskie temperatury wzmacniają odporność, uśmierzają ból i leczą. O zbawiennym wpływie krioterapii na zdrowie wiedział między innymi Hipokrates.
Nowe odkrycia i rozwój medycyny sprawiły, że w latach 70 XX wieku, śnieg i zimną wodę, zastąpiono ciekłym azotem. Pierwszą maszynę do krioterapii zbudował Toshiro Yamauchi. Zabiegi te do Polski zawitały w latach 80 i od tamtej pory stały się niezwykle popularne zarówno w naszym kraju, jak i w pozostałych częściach świata.

Na co?

Krioterapia jest powszechnie stosowana przez lekarzy medycyny estetycznej i dermatologów. Leczenie zimnem jest świetnym sposobem na zlikwidowanie zbędnego tłuszczu i zredukowanie cellulitu.
Zimna temperatura zwiększa elastyczność skóry, sprawia, że ciało staje się gładsze. Krioterapię wykorzystuje się również w krioliftingu skóry. Zabieg ma na celu poprawienie owalu twarzy oraz nadanie jędrności skórze na szyi, oraz dekolcie. Niska temperatura wygładza zmarszczki, sprawia, że skóra wygląda o wiele młodzie. Krioterapię stosuje się także w celu uśmierzenia bólu, podczas innych zabiegów, najczęściej wymagających zastosowania lasera. Należą do nich laserowe zamykanie naczynek, depilacja, zabiegi lampami VPL, IPL i wiele innych.

Odpowiedni sprzęt

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów związanych z medycyną estetyczą, niezbędny jest sprawdzony sprzęt. Najlepsze urządzenie to takie, którego moc możemy dopasować do danego rodzaju zabiegu.
Musi być niezawodne, łatwe w obsłudze i przede wszystkim bezpieczne dla pacjenta. Urządzenie do krioterapii cryo 6 łączy w sobie wszystkie te cechy. Stosowane na całym świecie, nie zakłóca pracy lasera i jest niezwykle uniwersalne. Warto zwrócić uwagę na urządzenie do krioterapii CRYO 6, które daje możliwość ustawienia niższych niż w przypadku innych urządzeń temperatur, bez ryzyka wystąpienia uszkodzeń termicznych.
Dzięki temu zabieg jest komfortowy, a proces gojenia następuje szybko. Aparat może być z powodzeniem stosowany na różnych partiach ciała: nogach, brzuchu, piersiach, pośladkach, a nawet na twarzy.
Umożliwia to duży wybór trybów. Siła nawiewu jest regulowana aż w 9 stopniach. Urządzenie to jest gwarancją skutecznego i bezpiecznego zabiegu.

Opinie (0)

Zobacz firmy

City Fit Klub Fitness Rzeszów

AL. TADEUSZA REJTANA 65
35-959 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Planeta Formy- Fitness Klub i Rehabilitacja

Piłsudskiego 69b
10-449 Olsztyn

Średnia Ocena

5/5
Athletic Fitness Club

Królowej Jadwigi 1
26-600 Radom

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Błędne nawyki żywieniowe

Błędne nawyki żywieniowe

Wysiłek fizyczny- dlaczego warto

Wysiłek fizyczny- dlaczego warto

Zumba, areobik, pilates czy joga?

Zumba, areobik, pilates czy joga?