Jak wybrać najlepszą siłownię?

Jak wybrać najlepszą siłownię?

Moda na zgrabną sylwetkę i zdrowy tryb życia trwa. Ciągle słyszymy o otwarciu nowych siłowni i klubów fitness. Miejsca do ćwiczeń znajdują się niemal na każdym rogu zarówno w dużych, jak i w niewielkich miastach. Jak więc odróżnić siłownię dobrą od złej? Do jakiego klubu fitness warto kupić karnet, a od którego lepiej trzymać się z daleka?

Bliska lokalizacja

Przede wszystkim warto rozejrzeć się za siłownią blisko domu. Długie dojazdy zniechęcają do ćwiczeń i pochłaniają zbyt dużo czasu. Można także zdecydować się na klub fitness blisko miejsca pracy. Dobra lokalizacja to już niemal połowa sukcesu jest bowiem większa szansa, że wykorzystamy karnet w pełni i nie skończy się na obietnicach. Jeśli siłownia nie znajduje się blisko naszego domu, istotne jest, by połączenie z nią było dobre i sprawdzone.

Dobre wyposażenie

Różnorodność dostępnych maszyn jest niezwykle istotna w wyborze siłowni. Im więcej ich jest i im bardziej są różnorodne, tym lepsze efekty osiągniemy. Szeroki wybór urządzeń sprawi, że nie spędzimy połowę naszego czasu, stojąc w kolejkach. Dzięki temu potrenujemy różne grupy mięśni i nie dopadnie nas nuda.

Przede wszystkim czystość

Siłownie to często dom wielu zarazków i bakterii. Regularne czyszczenie i dezynfekowanie maszyn zapobiega chorobom. Należy zwrócić uwagę czy urządzenia są myte i przecierane, ponieważ obecne w klubie fitness bakterie, mogą być niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. Od brudnych siłowni powinniśmy się trzymać z daleka, nawet jeśli cena jest niezwykle przystępna, wyposażenie bogate, a lokalizacja tak korzystna, że dojazd zajmuje nam dwie minuty.

Opinie (0)

Zobacz firmy

City Fit Klub Fitness Rzeszów

AL. TADEUSZA REJTANA 65
35-959 Rzeszów

Średnia Ocena

5/5
Planeta Formy- Fitness Klub i Rehabilitacja

Piłsudskiego 69b
10-449 Olsztyn

Średnia Ocena

5/5
Athletic Fitness Club

Królowej Jadwigi 1
26-600 Radom

Średnia Ocena

5/5

Podobne artykuły

Dietetyk - gdzie się udać i jak wygląda wizyta

Dietetyk - gdzie się udać i jak wygląda wizyta

Ile soli to zbyt dużo?

Ile soli to zbyt dużo?

Zumba, areobik, pilates czy joga?

Zumba, areobik, pilates czy joga?